Vyhodnocení čtenářské soutěže lovci perel roku 2022

Vloženo: 06.01.2023 Změna: 09.01.2023 12:41 Diskuze: 0

Dne 30.11. jsme ukončili v naší knihovně už 9. ročník této celoroční čtenářské soutěže, která se pořádá od roku 2010 v knihovnách po celé republice. Tato soutěž děti motivuje k pozornému čtení, neboť musí po přečtení knihy správně odpovědět na 5. otázek z přečtené knihy.

Za přečtenou knihu děti vždy dostanou perličku a nenápadně k tomu sledují kdo jich má z dětí nejvíc a kdo se tedy může těšit na největší odměnu. V roce 2022 se soutěže zúčastnilo 18 dětí a celkem nasbíraly 198 perel, což je krásný výsledek. Prvních pět lovkyň a lovců dostalo větší odměny a ostatní lovci též získali maličkost za snahu. NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ LOVKYNÍ BYLA PETRA POSPÍŠILOVÁ Z JEVÍČKA, ŽÁKYNĚ 3. TŘÍDY S 29 PERLIČKAMI. Na 2. místě Veronika Duždová z Nového Dvora s 27 perličkami a na 3.místě Amálka a Dorotka Benešovy z Jaroměřic s 25 perlami. První 3 místa byla opravdu velmi velmi vyrovnaná.Na slavnostní vyhodnocení soutěže v pátek 2. prosince se zastavil sám pan Mikuláš s jeho velkou družinou a většinu lovkyň a lovců tak přímo i odměnil. Děti navíc panu Mikulášovi zarecitovaly básničku anebo zazpívaly písničku a dostaly pak i další drobnost od něho. Ostatní lovci si ceny převzali později.
Během prosince měly děti čas na jiné záliby a na knihy, které mají doma a od ledna startujeme další ročník.
Těším se na nově ulovené perly v tomto roce a taky, že se zapojí i další noví čtenáři do této soutěže. Zdraví Vás Knihovna Jaroměřice

Galerie fotografií