Prosinec v naší knihovně

Vloženo: 06.12.2021 Změna: 07.12.2021 10:21 Diskuze: 0

Tak nám začal nejkrásnější měsíc v roce, ale letos bude zas trochu jiný než jsme zvyklí. Covidová doba nám všem ukazuje, co je v životě nejvíc, a to je zdraví. Proto na sebe dávejme pozor, neřešme malichernosti a važme si každého dne ve zdraví a s blízkými. Pro přátele naší knihovny máme připravený pestrý program, ale s ohledem na aktuální situaci všechny akce v knihovně přesouváme a jak to bude možné, tak je uskutečníme.

Výstava „Paličkovaná krása“ bude v knihovně k prohlédnutí od 7.12. v otvírací době knihovny. Přijďte se podívat na tu jemnou krásu, která pohladí na duši i na srdci a zpříjemní nám ten adventní čas a tuto nelehkou dobu.  Je to vskutku nádhera, co místní ženy umí vytvořit, uvidíte sami. Výstavu jsme ještě doplnily soutěžním kvízem na téma paličkování. Na vernisáži v příštím roce poté vylosujeme 3 výherce a oceníme nejmladšího a nejstaršího účastníka tohoto kvízu.
„Předvánoční koledování“ před knihovnou plánujeme na sobotu 18.12. od 13:45 hodin. Sledujte, prosím, webové stránky obce nebo FB knihovny, tam bude pár dní předem ještě uvedené, zda se akce opravdu bude konat.
Pokud ano, budeme moc rádi, když si přijdete s námi zazpívat vánoční koledy.
Všem malým dětem posílám pozdravy od Čtyřlístku – na webu: www.ctyrlistek.cz najdete adventní kalendář a mnoho dalšího, snad to udělá aspoň někomu malou radost v té naší nelehké době.
Kdo nemá možnost tisku, ať se zastaví někdy v knihovně a můžeme z toho cokoliv vytisknout společně.
Děti, které celý rok pilně četly a účastnily se soutěže „Lovci perel“, prosím, zastavte se během prosince do knihovny pro odměnu za vaši snahu.
Od ledna bude nový ročník této soutěže, takže tímto zvu všechny děti, které rády čtou a rozvíjí si tak svou fantazii, přípojte se k nám a na konci roku 2022 vás čeká v knihovně odměna za vaše čtení.
Knihovna bude půjčovat knížky, časopisy a společenské hry do 22.12.2021, poté bude dovolená. Přijďte si, prosím, včas vybrat čtení na adventní čas a na vánoční dny.
Přeji všem pevné zdraví a nervy do příštích dnů, užívejte to pěkné v životě a s kým se neuvidím, tak přeji pohodové Vánoce prožité ve zdraví a v lásce v kruhu blízkých a šťastný nový rok 2022.
Za Obecní knihovnu zdraví Danka Machálková

Galerie fotografií