Pestré jaro ve škole

Vloženo: 22.05.2022 Změna: 22.05.2022 16:41 Diskuze: 0

S příchodem teplejšího počasí se na naší škole vyrojilo hned několik zajímavých a tematicky odlišných akcí. Všechny děti ze základní a mateřské školy se sešly na hřišti v Jaroměřicích, kde měly možnost zúčastnit se přednášky a praktických ukázek výcviku policejních psů. Policisté se svými psy předvedli nejen běžné povely, ale také to, jak psi pomáhají při zadržení zločinců a jak asistují u demonstrací.

Sportovního ducha prokázali nadšení fotbalisté z prvního stupně, kteří vyrazili reprezentovat naši školu do Moravské Třebové na McDonald´s Cup. Zde obsadili třetí a čtvrté místo. Ani žáci druhého stupně se nenechali zahanbit a na atletickém Poháru rozhlsasu předvedli výborné výkony. Největšího úspěchu dosáhl Marek Kozelek, který i přes strkanici na dráze vybojobal 1. místo v běhu na 1 000 m a celkově naše družstvo obsadilo 4. místo v kategorii "mladší žáci". 
Fanoušky historie a tematiky druhé světové války čekaly v měsíci květnu hned dvě zajímavé exkurze - žáci 8. a 9. třídy podnikli výlet do polské Osvětimi a uskutečnil se i zájezd do pietního místa v Terezíně. 
Na rozvoji ekologického myšlení zapracovali žáci šesté třídy, pro ketré si Ekocentrum Stolístek připravilo program zaměřený na problemtaiku snižování odpadu a obalů. Žáci páteé třídy se dozvěděli zajímavé informace v programu zaměřeném na význam vody. Žáci prvního i druhého stupně se zapojili do výtvarné soutěže s hasičskou tematikou, v níž uspěli žáci Radomil Lexa a Marek Havlíček, kteří v krajském kole obsadili krásné třetí místo.
Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy, gratulujeme k jejich výkonům a přejeme hodně radosti na dlších akcích.
Mgr. Barbora Greplová