Pasování na čtenáře

Vloženo: 19.01.2021 Změna: 19.01.2021 07:43 Diskuze: 0

Čtení a psaní jsou velmi užitečné dovednosti. Když umíte číst, zvládnete přelouskat nákupní seznam, vzkaz od maminky, televizní program, ale taky dlouhou knížku. Právě toto oceňují letošní druháčci na tom, že se už čtení naučili.

Koronavirová krize znemožnila uskutečnění plánovaného „pasovacího výletu“, ale také obvyklé slavnostní pasování s rodiči a blízkými. Aby z triček připravených na výlet s Kukym nevyrostli, s pasováním jsme neotálely a vzhledem k epidemiologickým opatřením jsme pasování  omezily na setkání ve třídě v úzkém kruhu, jen děti s paní učitelkou a knihovnicí. Událostí nás provázela kniha, jak jinak. Začátek příběhu o poštovní zásilce bez zpáteční adresy, ve které je živý tučňák, přečetli druháčci sami. Knížku „365 tučňáků“, o rodině, která takovýto balíček dostává každý den po celý rok, jsme ale během společného setkání zvládli přečíst celou.

Náš záměr, udělat pasování jinak, se vlastně naplnil, i když ne způsobem, který jsme si přály. O tradiční knížku z projektu Knížka pro prvňáčka ale děti nepřišly. Získaly i průkazku do knihovny a staly se tak jejími čtenáři. Dostaly také tričko, které je bude upomínat na výlet, na který nemohly jet, a na tento hodně zvláštní rok.


Galerie fotografií