Jaroměřický fotbal v roce 2020

Vloženo: 11.12.2020 Změna: 11.12.2020 13:43 Diskuze: 0

Fotbal nejen v Jaroměřicích, ale v celé České republice, letos silně poznamenalo šířící se koronavirové onemocnění a z toho důvodu byla jarní část sezóny od mládeže až po muže zrušena. Diváci i fotbalisté tak po celé jaro vyhlíželi novou sezónu, která začala v polovině srpna. Bohužel jen do října, kdy druhá vlna koronaviru dočasně pozastavila všechny soutěže. Jak se tedy v nově rozjeté sezóně jaroměřickým fotbalistům v podzimní části dařilo, jaký je vývoj zdejší mládeže a co se v roce 2020 podařilo?

Začněme mládeží a hned raritou v širokém okolí, kdy nově vzniklo družstvo dívek, a to v kategorii starší přípravky ve spolupráci spojení Jaroměřice-Jevíčko pod vedením trenérů jaroměřického Lukáše Kozelka a jevíčského Martina Schupplera. Tenhle tým děvčat vznikal postupně od zimy roku 2018. Od té doby parta nadšených děvčat se zaujetím pro hru pravidelně trénovala a stále se početně rozrůstala. Po roce a půl trénování se děvčata letos v létě vrhla do ostré soutěže starších přípravek okresu Svitavy pod neutrálním názvem ,,Dívky z Malé Hané“, kde statečně bojují a sbírají zkušenosti v zápasech proti chlapeckým týmům. Jak velkou vášní se tato krásná hra pro děvčata stala, dokazuje fakt, že jejích základna se rozrostla nyní již na 18 fotbalistek!

Že se v Jaroměřicích myslí na budoucnost a výchovu mládeže, svědčí i nově založená fotbalová předškolička, kde úplně ti nejmenší v kategorii 5-8 let prozatím trénují a učí se fotbalovým základům pod vedením Petra Vaculy, kde se momentálně rozvíjí 12 budoucích nadějí fotbalu a velmi rádi mezi kluky přivítáme i nové tváře z Jaroměřic a jeho okolí.

Po roční odmlce vznikl nově tým mladších žáků. Tito chlapci však nejsou v tomhle sportu žádnými nováčky, poněvadž několik let pod trenérským duem Luděk Knoll mladší a Lukáš Kozelek nastupovali postupně v soutěžích mladších a starších přípravek až dorostli letos do zmiňovaných mladších žáčků, kam se s trenéry všichni přesunuli. Nové soutěže, většího hřiště, fyzicky náročnějších zápasů a (mnohdy starších) soupeřů se chlapci nezalekli, o čemž vypovídají 3 výhry z prozatímních 5 zápasů, než fotbalový život na hřištích dočasně zastavil COVID-19. Nutno vyzdvihnout výbornou spolupráci u mládežnických týmů Jaroměřic s Jevíčkem, kdy došlo ke vzájemné pomoci a dočasným přesunům několika hráčů pro doplnění mladších žáků v Jaroměřicích, potažmo starších žáků v Jevíčku.

Dlouhodobé kvality prokazují dorostenci v čele se zkušeným trenérem Josefem Valentou v krajské soutěži Pardubického kraje I. třídy dorostu, kdy pravidelně každý rok hrají o špici tabulky, stejně jako letos, kdy jsou momentálně na druhém místě o 2 body za vedoucí Litomyšlí.

Družstvo mužů působící v okresním přeboru Svitavska pod hrajícím trenérem Danielem Švecem se postupně stále omlazuje a taktéž pravidelně hraje o vrchní patra tabulky. Vynucená koronavirová pauza přerušena po 9. kole nechala jaroměřické přezimovat na 1. místě tabulky OP Svitavy.

Jaroměřický fotbal se může pyšnit jako jeden z mála mimoměstských klubů v širokém okolí účastí ve všech věkových kategoriích od nejmenších dětí až po muže. Celkem je nyní aktivních 91 členů fotbalového oddílu.

Bohužel koronavirová pandemie letos předčasně zrušila letní plánované oslavy, kdy tělovýchovná jednota letos oslavila již 110 let a fotbalový oddíl 85 let. Aktuální koronavirová situace s velkou pravděpodobností přeruší i sedmnáctiletou šňůru pravidelného turnaje ,,Jaroměřická fotbalová zima“, který se vždy koná od začátku nového roku a 18. ročník bude posunut na rok 2022.

V závěru bychom rádi poděkovali aktivitě Ladislava Sekaniny, který uspořádal veřejnou sbírku, na které se podíleli jak hráči, tak i velká část fanoušků jaroměřického fotbalu, díky níž se podařilo vybrat finanční prostředky, ze kterých bude zakoupena světelná tabule. Velké poděkování patří také naší obci Jaroměřice, která každým rokem přispívá na chod celého klubu, přičemž i díky tomu bylo možné letos pořídit nové branky mládeži i mužům a dodělat nové omítky na hlavní budově v areálu a také za příspěvek od obce Biskupice.

Věřme, že na jaře se už opět potkáme na fotbalových utkáních v areálu Na Čtvrtničkách ve zdraví, bez různých omezení a s chutí fandit jaroměřickému fotbalu.

Za TJ Jaroměřice Luděk Knoll ml.