Edith, vrabčák z předměstí

Vloženo: 04.11.2020 Změna: 15.12.2020 11:44 Diskuze: 0

Zájezdy za divadlem se staly pravidelnou položkou v jaroměřickém kulturním kalendáři. Koronavirová pandemie tomu chtěla, že jsme se letos již podruhé vydali na derniéru.

Zájezdy za divadlem se staly pravidelnou položkou v jaroměřickém kulturním kalendáři. Koronavirová pandemie tomu chtěla, že jsme se letos již podruhé vydali na derniéru. Divadla po divoké jarní sezóně na podzim doháněla jarní vyprodaná představení a nabídka proto nebyla široká. Vsadili jsme tedy na jistotu a vybrali  představení Edith, vrabčák z předměstí brněnského Národního divadla. Původní český kus, netradičně pojatý jako muzikál s tanečními pasážemi, napsal choreograf Libor Vaculík. Pojednává o životě šansoniérky Edith Piaf, jejíž vášní byli muži, víno, ale hlavně zpěv. Tomu podřídila celý svůj život a z ulic nuzného pařížského předměstí  krok po krůčku vystoupala až na světová pódia.

Světová proslulost Edith Piaf, výborné divadelní přepracování a skvělé výkony Radky Fišarové a Zdeňka Frice v hlavních rolích zajistily představení úspěch, který mu dal setrvat na českých pódiích dvacet let. Derniéra byla plánována na 5. října. Rozhodnutím ministerstva zdravotnictví však byla všechna zpívaná představení od půlnoci 5.10. zrušena a tak se stala 96. repríza tou poslední. Povinné roušky ale nijak nezmenšily úžasný zážitek, který pro nás bude bohužel na nějakou dobu poslední. Věřme, že epidemie brzy ustoupí a my se budeme moci opět volně nadechnout v zaplněném hledišti některého z našich oblíbených divadel.

Obecní knihovna