Úspěšná běžecká sezóna Aleny Kriklové

Vloženo: 09.12.2019 Změna: 09.12.2019 10:04 Diskuze: 0

Na začátku nové sezony (tj. v listopadu 2018) to vypadalo nadmíru dobře. Po pauze se začalo opět běhat, běžecké plány pro rok 2019 dodávaly motivaci pořádnému tréninku i v nepříznivých podmínkách. Forma šla nahoru, o čemž svědčila obhajoba vítězství na vánočním maratonu v Žilině. Alena Kriklová ho běžela již potřetí a opět odjížděla s trofejí za první místo.

V půlce ledna vystavilo dlouhou stopku onemocnění a příprava začínala vlastně nanovo až koncem února. Závody, které byly plánovány na jaro, nemělo smysl běžet. Co se tréninku týče, tak hodně pomohlo týdenní jarní soustředění na Šumavě, kde se povedlo nastartovat tréninkový proces.
Místo jarního maratonu, zvolila Alena kratší závody. Jedním z cílů byl Hanácký půlmaratón v Olomouci, který se letos běžel jako Veteránské mistrovství ČR. V solidní konkurenci Alena toto veteránské mistrovství ve své věkové kategorii vyhrála.
Následoval oblíbený květnový Dětřichovský memoriál v Mor. Třebové, kde Alena zvítězila a vylepšila si osobní rekord na této trati. Jarní část sezony pak ukončila na veteránském MČR na dráze ve Svitavách, kde na trati 10 km vyhrála.
Podzimní část odstartoval oblíbený závod Kosířské žiganec v Drahanovicích, který se běžel za deštivého a blátivého počasí. Alena ho s přehledem vyhrála a na stupních vítězů ji doprovodila dcerka Lenička, která zvítězila v dětských závodech.
Hlavní cíl podzimní sezony byl Pražský maraton ve Stromovce v polovině října, který se letos konal jako Veteránské mistrovství ČR. Zimní tréninkový výpadek a několik neplánovaných nedobrovolných pauz během sezony značil, že ani na podzim to na vylepšení osobního rekordu nebude. Závodníky přivítalo v polovině října téměř letní počasí.  Alena se hned po startu usadila na prvním místě a udržela jej až do cíle. V čase 3:13:35 h protnula jako první žena cílovou pásku a vyhrála tak veteránské mistrovství ČR v maratonu.
Poslední závod sezony 2019 byl velmi kvalitně obsazený Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v půlmaratonu, který se běhá první listopadový víkend v Otrokovicích. Za účasti i afrických běžců a běžkyň Alena doběhla na celkovém 5. místě mezi ženami, třetím mezi závodnicemi z ČR a prvním v kategorii nad 40 let. Tento závod rovněž značil přicházející formu, neboť na této trati Alena zaostala za větrného počasí o pouhých 47 sekund za svým osobním rekordem.
Nyní již odstartovala příprava na sezonu 2020. Základem je kvalitně odběhaná zima, od níž se odráží, jak bude vypadat forma nejen na jaře, ale i celé běžecké období.  Popřejme proto Aleně Kriklové do nového běžeckého roku hlavně zdraví a spoustu odběhaných kilometrů.