Světlo v obrazech Jaroslavy Tomiškové

Vloženo: 06.06.2018 Změna: 06.06.2018 18:22 Diskuze: 0

rozzářilo výstavní síň Centra života a podnikání v Jaroměřicích na vernisáži 11.5.2018. Ke kulturnímu vystoupení byla přizvána Doubravka Lexmanová, žákyně ZUŠ V.Opatovice, vítězka celostátní soutěže ve hře na zobcovou flétnu. Její vystoupení mile překvapilo a současně dojalo hosty vernisáže.

„...místem narození a současné tvorby Jaroslavy Tomiškové je Heřmanův Městec.

Při olejomalbě abstrakcí, květinových zátiší, v neposlední řadě krajin, používá techniky, do kterých byla zasvěcena na přelomu 60–70 let Lidovou školou umění v Pardubicích. Její osobitá tvorba prosycená světlem a pozitivní energií vyvolává tvrzení, že krása a síla světla opravdu existuje. V abstrakci může, ale nastat rozdílnost v jejím vnímaní, pochopení, poněvadž každý má svůj svět se svými pravidly.
Nahlédnutí do kroniky napovídá četné řádce úspěšných výstav během 10 let v České republice. Zájem o obrazy zmíněné autorky je zaznamenán i z řad zahraničních klientů z Německa a Francie.“

Po úspěšné výstavě v Jaroměřicích v roce 2015 propůjčila část svého umění i nyní. I letos sklidila výstava velký obdiv do 30.5. 2018.


Galerie fotografiíPřidej komentář


Odeslat komentář