Klubová výstava jezevčíků

Vloženo: 01.10.2018 Změna: 02.10.2018 12:36 Diskuze: 0

V neděli 5.srpna se konala v obci Jaroměřice ( u Jevíčka) tradiční letní klubová výstava Klubu chovatelů jezevčíků. Pro letošní rok to byla Klubová výstava jezevčíků, kdy nebyl zadáván titul Klubový vítěz. Tato výstava se konala ve sportovním areálu Jaroměřice. Areál sportovního hřiště se opět osvědčil, jako plně vyhovující k pořádání výstavy. Jaroměřice si nově získaly své oblíbence z řad vystavovatelů, za což je velmi rád pořadatelský " tým " kolem ředitelky výstavy paní Moniky Illové. Paní Monice Illové je potřeba poděkovat nejvíce, díky jejímu neutuchajícímu zájmu tuhle letní výstavu neustále vylepšovat . Samozřejmě poděkování patří i členům z Mysliveckého spolku Jaroměřice, kteří ochotně pomáhali s přípravami výstavy a starali se o žaludky vystavovatelů v místním občerstvení na výbornou. Odměnou jim byl pohled na perfektně připravenou a probíhající výstavu těch nejúžasnějších psů. Bylo zde k vidění 180 jedinců různých velikostních rázů a všech druhů srstí.

Zpět k vlastní výstavě. Přihlášené jezevčíky posuzoval čtyřčlenný rozhodcovský sbor. Hlavní rozhodčí paní Lenka Frnčová posuzovala všechny dlouhosrsté  jezevčíky. Hladkosrsté standardní , drsnosrsté králičí  jezevčíky posoudila MVDr. Ing. Veronika Chrpova, Ph.D. Drsnosrsté standardní jezevčíky  letos posoudila současná  poradkyně chovu Ing. Michaela přibáňová Ph.D. Hladkosrsté a drsnosrsté miniatury zůstaly k posouzení polské rozhodčí Beatě  Zeglické. K hladkému a rychlému průběhu výběru do chovu, byly  tentokrát pro chovatele k dispozici dvě bonitační komise ve složení Mgr. Lenka Burešová, Ing. Jan Bušta , Jan Coufal a Petra Brožová. Tato výstava patří každoročně k velmi oblíbeným, u nás chovatelů, kteří potřebujeme zbonitovat své jezevčíky. Letos probíhal výběr do chovu velmi hladce a bez čekání. Všichni chovatelé velice ocenili tuto " novinku ", protože tuhle letní neděli opět panovala  letní tropická vedra.  Z tohoto důvodu bude tato výstava příští rok přesunuta na první víkend v září 2019.
Teď již k výsledkům závěrečných soutěží :
Nejkrásnějším štěnětem výstavy se stala dlouhosrstá králičí fenka April Little Creature paní Evy Harper. Nejlepším dorostencem psem byl trpasličí dlouhosrstý  Merlin Alfa Samuel paní Sychové Lucie. Nejlepší dorostenka fenka byla dlouhosrstá standardní  Agatta Big Marley v majetku manželů Molnárových ze Slovenska. Nejlepším pracovním jezevčíkem se stal dlouhosrstý standardní pes Arwyn od vrchu Jelenčice paní Drahomíry Pejšové, tento krásný pes si odnesl i titul nejvyšší BIS Jaroměřice 2018. Za nejlepšího jedince tříd čestných byla vybrána hladkosrstá standardní fena Erin z Raholin paní Markéty Chodilové Bc., a tahle chovatelka si odnesla i cenu za nejlepšího veterána výstavy pro Dakotu z Raholin. Nejlepší chovatelskou skupinou se stali jezevčíci hladkosrstí standardní " Z Raholin " taktéž Markéty Chodilové Bc.V soutěži párů byli nejlepší hladkosrstí trpasličí jezevčíci. V soutěži odchovů se předvedli potomci po hladkosrstém standardním psu Engels Elton Jones Kateřiny a Radima Klocových a odnesli si pohár pro vítěze. Juniorským vítězem se stala fenka drsnosrstá králičí Touch Me Like You Do Vitoraz chovatele a majitele Ing. Jana Bušty.
I v Jaroměřicích, stejně jako v Jevíčku, si nejkrásnější jezevčíci s titulem BOB odnesli nádhernou ruční, kovářskou práci. Cenu v podobě jezevčíka, která je dle mého názoru opravdu nádherná a velice netradiční. Poděkování za ní patří panu Továrkovi - uměleckému kováři.
Díky štědrosti sponzorů si všichni ocenění odnesli krásné poháry, granule od firmy Delikan a Ontario. Na závěr bych chtěla poděkovat všem sponzorům, i z řad vás chovatelů. Poděkování patří Monice Illové a jejímu týmu nadšenců, kteří se podílejí na přípravě výstavy a  zdárnému průběhu. Poděkovat je třeba všem těm, kteří si udělají čas a jejichž nezištná pomoc  určitě udělá z Jaroměřic oblíbenou a výborně fungující výstavu.
Klocová Kateřina