Všechny kategorie

«1...34567891011...82»61 - 70 z 811
Lampionový průvod a fyzikální show Vloženo: 05.11.2019 Změna: 08.11.2019 v 11:21 Diskuze: 0

V podvečer 24. října se v Jaroměřicích uskutečnil již tradiční lampionový průvod. Shromáždění účastníků proběhlo před budovou základní školy, kde se žáci i děti předškolního věku zapojili do tematicky zaměřených her a také do soutěže o nejpovedenější vydlabanou dýni. Krátce po setmění se průvod se svítícími lampiony vydal k volnočasovému areálu, u kterého bylo pro děti s rodiči připraveno chutné občerstvení.


Rok v životě jednoho Úsobrňáka Vloženo: 09.10.2019 Změna: 14.07.2020 v 08:07 Diskuze: 0

Martin Geršl, rodák z Úsobrna, který se na ZŠ v Jaroměřicích pilně učil (nejen) angličtinu a cílevědomě šel za svým snem i při studiu na gymnáziu, se na rok vydal za kanál La Manche do města High Wycomb, kde kromě studia na Buckinghamshireské univerzitě, odlétal řadu letových hodin, které ho přiblížily k jeho cíli - stát se dopravním pilotem. Milý, usměvavý a zodpovědný mladý muž popsal své roční dobrodružství na Britských ostrovech podrobně s ohledem na všechny aspekty svého života. Hovořil o brigádě v místním Tescu, stesku po domově i o svých kulinářských úspěších. Věříme, že Martin své studium úspěšně dokončí. Dělá v Británii čest své rodině a dobré jméno naší vlasti.


Jak roztočit všechna kola Vloženo: 17.09.2019 Změna: 17.09.2019 v 08:50 Diskuze: 0

Stačilo málo - sluníčko, kyblík kříd a pár deváťáků - a závodní trať pro historicky první závody, pořádané jaroměřickou knihovnou, byla připravena. Zpočátku probíhal pilný tréning, při němž bohužel došlo i na několik kolizí. Na vině byla náročnost tratě, která začínala mírným kopečkem. Samotného závodu se zúčastnilo skoro čtyřicet závodníků a závodnic širokého věkového rozpětí. Těm nejmladším byl pouhý rok, těm nejstarším dvanáct let. Všichni závodníci měli velkou podporu ve fanouškovské základně z řad maminek i četných tatínků. Nejmladší borci na odrážedlech soupeřili proti sobě ve dvojicích. Těm starším na kolech byl změřen čas a rozdány zasloužené medaile.


A už je to tady! Vloženo: 17.09.2019 Změna: 17.09.2019 v 08:53 Diskuze: 0

Nastalo pondělí 2. září 2019 a naši malí prvňáčci se už nemohli dočkat, až půjdou poprvé do školy, kde pro ně bude vše nové, neobvyklé a kouzelné. Hned při vstupu do třídy na ně čekal papírový dráček s medailemi a barevnými krabičkami ve tvaru pastelek, které byly naplněny různými dobrotami. Uvnitř třídy „dračí sluje“ přivítala žáčky paní učitelka Mgr. Marcela Švancarová, která obdarovala všechny děti nejen radostným úsměvem, ale i tvořivými pomůckami. V 8:00 zazvonilo a prvňáčky s jejich rodiči přišli přivítat pan Ing. Bohumil Bernášek, radní Pardubického kraje zodpovědný za školství, pan Mgr. Martin Kiss, vedoucí Odboru školství Pardubického kraje, přední zástupci Krajského sdružení hasičů Pardubického kraje, paní starostka Mgr. Iveta Glocová, pan ředitel Mgr. František Václavek i paní knihovnice Mgr. Veronika Kraváčková.


Bešterenec a ti druzí Vloženo: 19.08.2019 Změna: 19.08.2019 v 12:54 Diskuze: 0

Proměňující se světelné podmínky vlahého srpnového večera poskytly dokonalou kulisu letošním Oživlým pověstem. Při křtu jaroměřických Cyrilem a Metodějem ještě bylo vidět a ani na vodníka přihlížející nemuseli svítit. Cesta ke Stráži se ale halila do šera, takže Franta Žlibků mohl udeřit nečekaně jako správný loupežník a lucerničky i kapesní svítilny již přišly vhod. U hašteřivých čertů v Kadrmaně už byla úplná tma. Kalvárii osvětlily veliké lampy a její zakladatelé se tak ukázali v tom nejlepším světle. Prostranství před Dvoustovkou v záři pouličních lamp bylo důstojnou scénou pro zápas Jindřicha Zdíka a knížete Konráda. Středověká zbroj rytíře Jana z Linhartic odrážela bohužel pouze veřejné osvětlení, protože zatažené nebe nepropustilo jedinou hvězdičku. Ve tmě za zámečkem čekal Bešterenec, jež si při jízdě na černém koni srazil hlavu a pak už se s přítomnými přišli rozloučit Bílští z Kaříšova, stavitelé renesanční budovy.


Zájezd od Úsobrna Vloženo: 18.08.2019 Změna: 20.08.2019 v 11:26 Diskuze: 0

Po loňském úspěšném zájezdu do Velké Roudky se letos vydal autobus z Jaroměřic do Úsobrna. I přes možná úsměvnou vzdálenost byl o zájezd zájem a jeho kapacita byla naplněna. Přes padesát účastníků se tak sešlo po polední bouřce ve Úsobrnském kostele, kde je přivítal pan starosta Petr Komárek. Procházka za historií vsi měla několik zastávek. U obchodu nám Michal Schuster pověděl o místních mlýnech, na obecním úřadě jsme si prohlédli místní muzeum a po prohlídce sklárny jsme se společně občerstvili na Ranči Úsobrno. Děkujeme Mgr. Michalovi Schusterovi za jeho poutavé vyprávění a těšíme se na další zájezd za historií našeho okolí. Obecní knihovna


Módní přehlídka Vloženo: 18.08.2019 Změna: 20.08.2019 v 11:26 Diskuze: 0

Příležitostí k nákupu zajímavé módy v okolí moc není. Proto řada dívek a žen ocenila červencovou módní přehlídku jako možnost vyrazit do společnosti a zároveň si pořídit něco pěkného na sebe. Nositelné, slušivé a cenově dostupné halenky a šaty firmy BB Styling podtrhl bezchybný makeup zajištěný vizážistkou Lucií Plocrovou. Přehlídku doprovodila Helena Vykydalová přesným a zábavným komentářem a hudební podkres zajistila skupina Čas lesa. Na úspěchu akce má velký podíl občerstvení, zajištěné SPOZ. Velký dík patří všem, kteří se podíleli na organizaci a také Petru Bomberovi, který na přehlídce zajistil ochutnávku vín z nabídky Vinotéky a pivotéky Jaroměřice. Obecní knihovna a SPOZ


Nový dopravní automobil pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Jaroměřice Vloženo: 23.07.2019 Změna: 23.07.2019 v 11:57 Diskuze: 0

Obec Jaroměřice získala v letošním roce nový dopravní automobil Ford Transit pro Jednotku dobrovolných hasičů obce. Automobil je financován z dotace Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru (450 tisíc korun), Pardubického kraje (300 tisíc korun) a podílu obce Jaroměřice (210 tisíc korun). V sobotu 20. července byl automobil slavnostně vysvěcen duchovním správcem farnosti otcem Pavlem a předán našim hasičům do užívání. Slavnosti se zúčastnili i představitelé hasičského sboru okolních obcí a naší partnerské obce Sieroszewice.


Noc kostelů 2019 Vloženo: 22.07.2019 Změna: 22.07.2019 v 17:43 Diskuze: 0

Slavnostně vyzdobený kostel Všech Svatých byl svědkem zahájení již čtvrtého ročníku večerního setkání. Důkladně připravený historik Mgr. Michal Schuster účastníky poutavě seznámil s jeho minulostí a potom se všichni přesunuli do tzv. Loretánské kaple na Kalvárii, kde přítomné přivítala paní starostka a otec Pawel Wójciak. Výkladu o vzniku a historii Kalvárie navazoval na koncert houslistek ze ZUŠ Jevíčko pod vedením Bc. Barbory Křivinkové, který svou nádhernou náladou do prostředí skvěle zapadal. Prohlídku kostela Povýšení Svatého Kříže podkreslovalo malebné světlo zapadajícího slunce. Děkujeme za možnost v netradičním čase a atmosféře poznávat místa, která utvářela historii naší obce a uchovávat tak památku našich předků pro další generace.


Perníková popelnice 2018 aneb třídění odpadu přináší své ovoce Vloženo: 22.07.2019 Změna: 22.07.2019 v 17:46 Diskuze: 0

Soutěž obcí Pardubického kraje ve třídění odpadů každoročně vyhlašuje Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM a.s. společně s Pardubickým krajem. Pořadí obcí je výsledkem celoročního sběru tříděného odpadu, respektive množství vytříděného odpadu na jednoho obyvatele za celý rok 2018. V tomto roce obce soutěžily už po dvanácté a byly rozděleny do tří kategorií podle počtu obyvatel. Naše obec v kategorii od 301 do 2 000 obyvatel obsadila 3. místo za obcí Čeperka a městem Seč. Poděkování patří všem aktivně zapojeným občanům i zaměstnancům obce, kteří se o tříděný odpad starají.


«1...34567891011...82»61 - 70 z 811